Adwokatura
logo-mmmn
Izba-Radców
Adwokat
Łukasz Niedziela
Adwokat Łukasz Niedziela
Adwokat Łukasz Niedziela reprezentuje Klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz karnych. Specjalizuje się w kompleksowym tworzeniu i obsłudze prawnej spółek prawa handlowego (m.in. spółek jawnych, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek komandytowych). W swojej karierze zawodowej powołał do życia kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych, w tym spółek komandytowych z udziałem spółek z o.o. w celu optymalizacji podatkowej oraz ograniczenia ryzyka działalności operacyjnej. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu spółek z udziałem kapitału zagranicznego, m.in. brytyjskiego, chińskiego i rosyjskiego. Jest zarejestrowany jako profesjonalny pełnomocnik w systemie S24 Ministerstwa Sprawiedliwości (rejestracja spółek z o.o. w KRS drogą elektroniczną w ciągu 24 godzin).

Wielu utworzonym podmiotom towarzyszy od początku ich istnienia świadcząc im kompleksową pomoc prawną. Obsługuje firmy m.in. z branży handlowej (w tym handlu międzynarodowego), transportowej, wydawniczej, filmowej, reklamowej oraz z sektora IT/IP (branża informatyczna, internetowa, nowe technologie oraz własność intelektualna). Specjalizuje się w tworzeniu i negocjowaniu międzynarodowych kontraktów handlowych, umów licencyjnych, dystrybucyjnych i wydawniczych. Kompleksowo doradza przy tworzeniu portali i serwisów internetowych (m.in. w zakresie zawierania umów on-line oraz ochrony danych osobowych).

Konsultant Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PlusCamerimage. Prelegent forum prawnego "X Muza a Temida". Prowadzi szkolenia dla firm i organizacji pracodawców z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa handlowego oraz prawa nowych technologii. Wykłada prawo autorskie na Podyplomowych Studiach Reklamy i Marketingu Medialnego Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Adwokat Łukasz Niedziela jest absolwentem prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył także Studia Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Uniwersytecie w Antwerpii. Od zawsze związany z branżą prawniczą. Doświadczenie zawodowe zdobywał w czołowych kancelariach prawnych oraz w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie i Sądzie Okręgowym w Gdańsku. W ramach działalności pro publico bono świadczył pomoc prawną w sekcji prawa cywilnego Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Jego publikacje ukazywały się m.in. w Dzienniku Gazeta Prawna, w Rzeczpospolitej oraz w czasopismach branżowych (m.in. AgroTrendy). Gościł także na antenie Pomorskiej TV w programach z cyklu "Bliżej Prawa", gdzie przybliżał telewidzom problematykę prawa autorskiego.

Pomoc prawną świadczy w języku polskim oraz angielskim.

Wpis nr 1853 na liście adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.
Kontakt

E-Mail

l.niedziela@mn-kancelarie.pl

Telefon

(+48) 600-910-961